DNS-vizsgálat igazolja, hogy Kolumbusz Kristófnak zsidó felmenői voltak, de ennek a jelentősége legalábbis kérdéses
A vizsgálat ugyan tisztázhatta a felfedező etnikai hátterét, ám a szülőhelyét nem lehet belőle megállapítani.
A vizsgálat ugyan tisztázhatta a felfedező etnikai hátterét, ám a szülőhelyét nem lehet belőle megállapítani.
Ezzel véget vetettek a vitának, a felfedező csontjai a sevillai katedrálisban vannak eltemetve.
Ilyen az, amikor a praktikum, a luxus, a teljesítmény és a meghökkentő design kéz a kézben jár egymással.
A szobor nem tűnik el véglegesen, máshova rakják át.
Kolumbusz Kristóf ellen fordult a George Floyd halálát követően feltámadt népharag Amerikában, ahol nemcsak a polgárháborús déli tábornokok, hanem az egykori fölfedező több szobrát is ledöntötték, lefejezték.
Az amerikai hatóságok Kolumbusz Kristóf egy évtizedekkel ezelőtt Európából ellopott és 1,3 millió dollár (396 millió forint) becsült értékű, több mint 500 éve keletkezett levelét szerezték vissza.
A Notre Dame katolikus egyetem indianai kampuszán letakarják az Amerika felfedezőjét ábrázoló falfestményeket, mert azok a rektor szerint az európai felfedezők előtti alávetett helyzetben ábrázolják Amerika indián őslakosait.
A Katalóniai Nemzeti Könyvtárból 2005 novembere előtt lophatták el a levelet, de csak 2012-ben derült ki, hogy évek óta egy hamisítványt őrizget az intézmény. A levelet végül 2014-ben hosszas tárgyalások után volt hajlandó visszaadni az akkori tulajdonosa.
A Bahamák helyett a Turks- és Caicos-szigetek egyikén érhetett földet Kolumbusz az Újvilág felfedezésekor. Az új teóriát hajóutakkal szeretnék bizonyítani a kutatók.
A Bahamák helyett a Turks- és Caicos-szigetek egyikén érhetett földet az Újvilág felfedezője. Az új teóriát hajóutakkal szeretnék bizonyítani a kutatók.
Halála előtt pár esztendővel egy kis arany reményében Kolumbusz Kristóf negyedszerre is elutazott az Újvilágba, ahol is Jamaicában csaknem egy egész évet töltött el, leginkább a kalandozástól megviselt karavellái javításával és az utánpótlásra való várakozással. Ha a hajós nem ismeri olyan jól az asztronómiát, könnyen lehet, hogy erről az útról sohasem tért volna vissza.
Húszéves huzavona után végre otthonra lelhet Kolumbusz Kristóf óriási bronzszobra Puerto Ricóban - csak még az nem bizonyos, hogy a főváros új idegenforgalmi látványossága lesz-e, vagy máshol állítják fel.
Megdőlni látszik az a közkeletű elmélet, miszerint Kolumbusz Kristóf féktelen tengerészei hurcolták be kontinensünkre a vérbajt: Londonban olyan csontvázakat tártak fel, amelyek tanúsága szerint a szifilisz az európaiak első újvilági látogatása előtt már két évszázaddal is ismert volt a szigetországban.